O nás

Jsme liberecký smíšený pěvecký sbor A MY TAKY a v současnosti fungujeme pod taktovkou mladé energické sbormistryně Kristýny Müllerové.

Ačkoliv jsme zpěváci různých povah, věků, tvarů i hlasů, všechny nás spojuje velká chuť do zpívání a touha přenést radost a nadšení ze zpívání na publikum. V současné době se počet našich členů pohybuje okolo dvaceti, jsou mezi námi bývalí členové různých nejen libereckých sborů, ale i nadšenci, kteří zpívání prostě milují.

Náš repertoár je rozmanitý, najdete v něm „fláky“ starých mistrů, ale také spirituály, lidové písně i díla současných autorů. Slyšet a vidět nás můžete na nejrůznějších akcích, od benefičních koncertů, přes sborové přehlídky, až po vánoční trhy.

Náš zapsaný spolek je hrdým členem Unie českých pěveckých sborů.

Historie

Smíšený pěvecký sbor A MY TAKY z. s. vznikl v Liberci roku 1994 díky prvotnímu nadšení Lucie Remerové a Petry Koutecké. O rok později působil jako další sbormistr také jablonecký sbormistr Pavel Žur. 

V roce 1999 převzal břímě sbormistra skvělý klavírista a varhaník Lukáš Trykar. Ten bohužel roku 2013 předčasně zemřel. Současně s Lukášem působila ve sboru jako druhá sbormistryně klavíristka a pedagožka Julie Valentová.

Po dvouleté odmlce sbor obnovil svou činnost a v září 2015 byl na scéně opět v plné síle, a to pod vedením pedagožky a klavíristky Kristýny Müllerové, která vede sbor do současnosti.

Akce a úspěchy

  • Vystoupení na slavnostním zahájení Světového poháru v letech na lyžích v Harrachově
  • Pravidelné benefiční koncerty v kostele sv. Bonifáce v Horním Hanychově v Liberci a v kostele sv. Mikuláše ve Světlé pod Ještědem.
  • V letech 2002 a 2005 úspěšné týdenní turné po Švýcarsku.
  • Září roku 2007 koncertní turné v Bosně a Hercegovině. 
  • V červnu 2003 sbor vydal své první profilové CD. 
  • V roce 2004 zisk zlaté medaile v kategorii komorních a smíšených sborů na mezinárodní soutěži Mundi Cantat.
  • Třetí místo v kategorii vyspělých smíšených sborů v soutěži Praga Cantat 2005.
  • Spolupráce na různých projektech, např. Stabat Mater G. B. Pergolesiho (pod vedením L. Trykara), Magnificat J. S. Bacha (pod taktovkou P. Pálky), nebo Africká mše od Normana Luboffa (pod vedením M. Veselého), Requiem W. A. Mozarta (pod taktovkou KMD Prof. Dr. Neitharda Bethke). 
  • Provedení Mozartova Requiem společně se sbory Rosex a Ještěd na Slavnostním koncertě k uctění památky obětí 21. srpna 2020 v kostele sv. Antonína v Liberci (pod vedením Marka Müllera) a se sbory Rosex a Pěveckým sborem ČVUT Praha v pražském Rudofinu.
  • Říjen 2019 účast na sborovém festivalu Jirkovský Písňovar.